Rezac narciarzem roku w Czechach

Fiscrosscountry.com

Trzykrotny zwycięzca Biegu Piastów Stanislav Rezac został narciarzem roku w Czechach.

To pierwsza taka nagroda w kolekcji 38-letniego specjalista od długich dystansów. Rezac zawdzięcza ją drugiemu z rzędu zwycięstwu w cyklu FIS Marathon Cup, drugiej pozycji w Ski Classics (pierwszą pozycję stracił w ostatnim biegu, w szwedzkim Valdalen) i zwycięstwu w minionym sezonie w Jizerskiej Padesatce.

– To dla mnie duża niespodzianka, ale też nagroda przyniosła mi ogromną satysfakcję. Szkoda, że nie mogę odebrać nagrody osobiście (Rezac trenuje we włoskim Merano – red.). Kiedy otrzymałem zaproszenie na galę, nie sądziłem, że będę w stanie wygrać – powiedział Stanislav Rezac.

Drugie miejsce w głosowaniu zdobył skoczek narciarski Roman Koudelka, a trzecie – alpejczyk Krystof Kryzl.

Rezac tylko raz znalazł się w TOP10 zawodów Pucharu Świata – w 2006 r. zajął 4. miejsce w Biegu Wazów, który wówczas zaliczano do cyklu. Raz – bez sukcesów (46. miejsce w biegu na 50 km)  – wystąpił w mistrzostwach świata. Było to w 2009 r. w austriackim Ramsau.

Więcej zwycięstw ma w masowych biegach długodystansowych. W 2001, 2002 i 2009 r. wygrał Bieg Piastów. Czterokrotnie triumfował w niemieckim Koenig Ludwig Lauf, dwukrotnie w norweskim Birkebainerrennet, a po razie zwyciężał w Marcialondze i Tartu Maratonie.

Popularny „Standa” wraz z żoną prowadzi pensjonat w Górach Izerskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *