Randall już z Kryształową Kulą, Bjoergen goni Johaug

kikkan randall z kuląNic już nie odbierze Amerykance Kikkan Randall tzw. Małej Kryształowej Kuli Pucharu Świata za sprinty.

Randall w zawodach w Drammen zajęła 7. miejsce, ale to wystarczyło do zapewnienia sobie zwycięstwa w klasyfikacji sprinterskiej Pucharu Świata, bo najgroźniejsza rywalka – Niemka Denise Hermann – odpadła w ćwierćfinale. Do rozegrania został już tylko jeden sprint – w Falun, ale ponieważ jest to etap finałowych zawodów, to za zwycięstwo będzie tam przyznane 50 punktów, a nie 100, jak w „regularnych” zawodach pucharowych.

Kikkan Randall ma 518 punktów i Herrmann wyprzedza o 54 „oczka”.

Klasyfikacja sprinterska PŚ

1. Kikkan Randall USA 518
2. Denise Herrmann GER 464
3. Marit Bjoergen NOR 383

12. Justyna Kowalczyk POL 170
26. Sylwia Jaśkowiec POL 80

Wśród mężczyzn tylko pech może odebrać triumf Norwegowi Ola Vigenowi Hattestadowi, który ma 362 punkty – o 41 więcej niż jego rodak Eirik Brandsdal. Trzeci jest Niemiec Josef Wenzl (306). Polak Maciej Staręga uzbierał 103 punkty i jest w generalce 22.

Daleko od rozstrzygnięcia jest natomiast rywalizacja w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata kobiet. Marit Bjoergen szybko nadrobiła stratę do Therese Johaug i na cztery biegi przed końcem sezonu ma 71 punktów do koleżanki z kadry. Trzecia jest Astrid Jacobsen, która zgromadziła 965 punktów. Justyna Kowalczyk jest ósma (618 pkt), ale jest niemal pewne, że na koniec sezonu wypadnie z pierwszej dziesiątki.

Wśród panów raczej wszystko jasne: Martin Johnsrud Sundby ma 1127 punktów, o prawie 400 więcej niż Chris Jespersen i ok. 450 więcej niż Rosjanin Aleksander Liegkow.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *