Randall i Joensson triumfują w Lahti

fis_2009-02-13_11-49-34Sprinterskie zawody Pucharu Świata w Lahti wygrali Kikkan Randall i … Justyna Kowalczyk odpadła w półfinale.

Kwalifikacje wygrali Słowenka Vesna Fabjan i Rosjanin Gleb Retiwych. To jednak nie oni odegrali główną rolę w dalszej rozgrywce. Justyna Kowalczyk przebrnęła eliminacje z 18. czasem i już w ćwierćfinale zmierzyła się z Marit Bjoergen. Przegrała, ale i tak awansowała do kolejnej rundy, gdzie znów trafiła na znakomitą Norweżkę. Tu już awansować się nie udało, a lepsze okazały się także Słowaczka Alena Prochazkowa i Finka Rika Sarasoja Lilja.

W finale Bjoergen trafiła jednak na mocniejszą od siebie – Amerykankę Kikkan Randall – choć różnica na finiszu była minimalna. Trzecie miejsce przypadło Prochazkowej.

Wśród mężczyzn trochę niespodzianek było już w kwalifikacjach – odpadli m.in. Kanadyjczyk Alex Harvey, Szwajcar Dario Cologna i podwójny mistrz świata w z Val di Fiemme Rosjanin Nikita Kriukow. W ćwierćfinale swój występ zakończył natomiast Petter Northug, którego tym razem ograł Szwed Emil Joensson. To także on okazał się najlepszy w finale, gdzie na finiszowej prostej nie dał szans Norwegowi Ole-Vigenowi Hattestadowi. Trzcie miejsce zajął inny Norweg Finn Hagen Krogh.

W niedzielę biegi na 10 km (K) i 15 km (M) techniką klasyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *