PZN zatwierdził kalendarz biegów na sezon 2015/2016

kubalonka

W marcu 2015 r. MP Seniorów odbyły się na Kubalonce

5 odsłon Biegu Na Igrzyska, OOM w Ustrzykach Dolnych i na koniec sezonu mistrzostwa Polski – tam, gdzie będzie śnieg.

W oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Narciarskiego z roku na rok imprez biegowych raczej ubywa niż przybywa i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie.

W porównaniu z poprzednimi latami z kalendarza związkowego wypadły np. Puchar Podlasia w Supraślu, biegi sylwestrowe w Jakuszycach i Zakopanem, Puchar Karkonoszy, Drużynowe Mistrzostwa Polski czy wreszcie – Mistrzostwa Polski w maratonach, rozgrywane w ramach Biegu Piastów.

Według harmonogramu, zatwierdzonego przez PZN, rywalizacja rozpocznie się od Slavic Cupu w Strbskim Plesie już 12 i 13 grudnia. Słowacy będą mieli zresztą w najbliższym sezonie dwa etapu pucharu kontynentalnego – pod koniec lutego narciarze spotkają się jeszcze w Skalce pri Kremnicy.

Slavic Cup odwiedzi też Zakopane (9-10.01, w ramach tych zawodów Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego) i czeski Harrachov.

Pierwsze krajowe zawody w kalendarzu to natomiast Bieg Na Igrzyska w Ustrzykach Dolnych (Puchar Bieszczadów). Odbędą się 16 i 17 stycznia. BNI zawita ponadto do Wisły, Dusznik, Tomaszowa Lubelskiego i Jakuszyc.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się w dniach 9-14 lutego w Ustrzykach Dolnych, a Młodzieżowe Mistrzostwa Polski dopiero 8-10 marca w Szelmencie. Seniorskie – jeszcze później, bo od 16 do 22 marca, a możliwe lokalizacje to Jakuszyce, Wisła i Zakopane. Gdzie będzie śnieg i czy w ogóle będzie? Doświadczenia z lat ubiegłych włodarzy PZN niczego nie nauczyły: dwa lata temu imprezę marcową przeniesiono na grudzień, a ostatecznie ja odwołano (na Kubalonce nie było śniegu, o dośnieżaniu nie wspominając), a w minionym sezonie program mistrzostw mocno okrojono, a i tak ścigano się bardziej po lodzie, wodzie i błocie niż po śniegu.

Kalendarz PZN Biegi Narciarskie 2015/2016

Kamil Zatoński

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *