Puchar Świata bez Northuga!

northug 2Norweska federacja narciarska zamknęła przed Petterem Northugiem drzwi do rywalizacji w zawodach Pucharu Świata w najbliższym sezonie. 

Już przed poprzednim sezonem nie było łatwo o porozumienie na linii federacja (NSF) – Northug i jego sponsor Coop. W końcu się to udało, a 29-letni dziś Norweg mógł cieszyć się z trzech złotych medali na mistrzostwach świata w Falun. Teraz władze NSF straciły cierpliwość, bo negocjacje przedłużały się, a Northug nie przystał na proponowane warunki. Oferta została więc wycofana i stan na dziś jest taki, że Norwega nie zobaczymy na pucharowych trasach w nowym sezonie.

– Nie chcieliśmy, żeby tak się to skończyło, ale nie mogliśmy przystać na żądania, związane ze stroną komercyjną – powiedział Erik Røste, szef NSF. 

Team Northuga zdecydował się na razie nie komentować sprawy. Oświadczenie ma być opublikowane w najbliższych dniach.

Federacja nie chciała się zgodzić na specjalne traktowanie największej obok Marit Bjoergen gwiazdy norweskiego narciarstwa. Wyjątek uczyniono w minionym sezonie, teraz zasady miały być jasne: do pierwszego wystrzału startera w zawodach pucharowych Northug może reprezentować Team Coop, później musi reprezentować już federację i respektować prawa i obowiązki wobec jej sponsorów. 

Według gazety „VG”, Northug chciał reprezentować narodowe barwy krócej niż w ubiegłym sezonie, a ponadto podpisać umowę na trzy lata, a nie na rok.

Kamil Zatoński, Źródło: langrenn.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *