Puchar Bieszczadów odwołany

Trasy w Ustjanowej – zdjęcie z 2016 r. Fot: Marek Konopka

Puchar Bieszczadów nie odbędzie się w rezerwowym terminie 20-21 stycznia. Nie wiadomo, co dalej z rywalizacją w Pucharze Polski.

Tegoroczny Puchar Polski w biegach narciarskich (Bieg na Igrzyska) nie ma szczęścia do pogody. W grudniu zmieniono program inauguracyjnych zawodów w Ptaszkowej (gdzie ponoć miało nie być problemu z naśnieżaniem tras), a Pucharu Bieszczadów w Ustianowej przeniesiono najpierw z 13-14 stycznia na 20-21 stycznia, a ostatecznie – decyzją PZN – odwołano w drugim terminie. Nowy nie jest znany.

„Mimo usilnych prób Podkarpackiego Związku Narciarskiego, którego przedstawiciele wykorzystywali każdy mróz do produkcji śniegu, zawody znajdujące się w kalendarzu centralnym PZN nie odbędą się w najbliższy weekend. Brak stabilnej powłoki śnieżnej na homologowanych trasach oraz niekorzystne prognozy pogody nie dają gwarancji przeprowadzenia zawodów w warunkach odpowiednich do ich rangi. Potencjalny termin rozegrania zawodów zostanie przedstawiony w najbliższym czasie” – podał PZN.

Przypomnijmy, że zgodnie z pierwszym kalendarzem, w najbliższy weekend miały się odbyć zawody w Tomaszowie Lubelskim, które przeniesiono jednak na 10-11 lutego. Nie określono też na razie, kiedy etap na Przełęczy Kubalonka (pierwotnie zaplanowany na 6-7 lutego).

Na 3-4 lutego zaplanowano zawody Slavic Cupu w Zakopanem.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *