Porównaj się z Northugiem

northug 22Norweg przebiegł kilka dni temu dystans 10 km w czasie 32:28.

W Skandynawii ci, którzy zimą mierzą się z trasami narciarskimi, w okresie przygotowawczym chętnie startują w sprawdzianach w biegach płaskich i górskich. Kilka dni temu w rodzinnym rejonie  Sor-Trondelag w lokalnych mistrzostwach wystartował Petter Northug, który z czasem 32:28 zajął 10. miejsce, tracąc do zwycięzcy 1 minutę i 43 sekundy.

Rekord świata na tym dystansie należy do Etiopczyka Kenenisy Bekelego (26:17). W Polsce najlepszy wynik w historii osiągnął w 1978 roku w Pradze Jerzy Kowol (27:53).

Jak na tym tle wypadają rodzimi biegacze narciarscy? Przed niemal dokładnie rokiem w Biegu Fiata w Bielsku-Białej kadrowicz Paweł Klisz „wykręcił” wynik 34:33, a nasz najlepszy sprinter Maciej Staręga 34:48.

Kamil Zatoński

 

2 komentarz do “Porównaj się z Northugiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *