Polskie medale w nartorolkowych mistrzostwach Czech

W Libercu czołówka polskich zawodników mierzyła się z rywalami z Czech w mistrzostwach tego kraju.

W piątek rywalizowano w sprincie techniką dowolną na dystansiee 1,3 km.

Złoty medal wśród seniorów zdobył Kamil Bury, który powtórzył wynik sprzed tygodnia, kiedy również okazał się lepszy od Macieja Staręgi. W Czechach siedlczanin był trzeci, bo szybszy na mecie był od niego jeszcze Czech Ondrej Cerny.

Dominik Bury zajął 8 pozycję, 14 był Michał Skowron, który ponownie wypadł lepiej od Mateusza Haratyka (20 miejsce). Ten w kwalifikacjach był nieco wolniejszy także od Kacpra Antolca (19). 22 był Arkadiusz Posiadała, a 25 Adrian Cheba.

Wśród seniorek wygrała Monika Skinder, przed Czeszką Kateriną Janatovą i Austriaczką Lisą Unterweger.

W rywalizacji juniorów najlepszym z naszych zawodników był Robrt Bugara, który zajął czwarte miejsce. Szósty był Bartosz Cielniak, siódmy Łukasz Gazurek, a ósmy Piotr Jarecki. W kwalifikacjach odpadł Adrian Kiełbasa (12).

Wśród juniorek wygrała Kinga Mareczek, a kadrowiczka Karolina Kukuczka zajęłą 13 miejsce.

W sobotnich biegach dystansowych techniką dowolną najlepsze miejsca zajęłi Dominik Bury (drugi wśród seniorów na 15 km), Zuzanna Fujak (wygrała w kategorii U18 na dystansie) i Kinga Mareczek (druga wśród juniorek). Wśród juniorów na trzecim miejscu uplasował się Bartosz Cielniak.

Monika SKinder w rywalizacja seniorek była sódma, Karolina Kukuczka wśród juniorek czwarta.

Wśród seniorów Kamil Bury zajął 6 miejsce, oczko niżej uplasował się Maciej Staręga, Haratyk był 12, Skowron 22, Cheba 33, a Posiadała 41. Biegu nie ukończył Kacper Antolec.

Wśród juniorów czwarte miejsce zajął Piotr Jareck, 12 był Bugara, 19 Adrian Kiełbasa.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *