Monika Skinder najlepsza z Polek w Olos

Młoda Polka w finale sprintu techniką klasyczną zajęła 5. miejsce.

Zawody otwierające sezon wygrała Niemka Sandra Ringwald, druga była Norweżka Anna Svendsen (+0,16), a trzecia inna z Niemek – Laura Gimmler. Czwarte miejsce zajęła Rosjanka Natalia Nieprajewa, piąta była Monika Skinder (+4,44), szósta – Anne Winkler (Niemcy).

Eliminacje sprintu techniką klasyczną na dystansie 1400 metrów wygrała Anna Svendsen, druga ze stratą 3,82 sekundy była Niemka Sandra Ringwald, a trzecia (+4,30 s) Justyna Kowalczyk. Siódme miejsce zajęła Monika Skinder.

Miejsca pozostałych Polek:
12. Eliza Rucka (+15,97 s)
14. Weronika Kaleta (+16,29 s)
15. Izabela Marcisz (+17,53 s)
20. Urszula Łętocha (+19,24 s)
27. Agata Warło (+24,63 s
30. Magdalena Kobielusz (+28,96 s).

Oznacza to, że cała ósemka naszych reprezentantek weszła do ćwierćfinałów. Za rywalki w zawodach mają m.in. kadrowiczki z Niemiec i Rosji.

W pierwszym ćwierćfinale wystąpiły m.in. Łętocha i Kobielusz. Obie niestety odpadły, zajmując piąte i szóste miejsce.

W drugim ćwierćfinale drugą lokatę zajęła Monika Skinder. Trzecia była Weronika Kaleta, ale jej czas jest gorszy niż wyniki 3 i 4 zawodniczki z pierwszego biegu. Ostatnia na metę dotarła Agata Warło.

W trzecim ćwierćfinale biegła Izabela Marcisz. Zajęła trzecie miejsce, przegrywając z Niemką Anne Winkler (o ponad 2 sekundy) i faworytką zawodów Rosjanką Natalią Nieprajewą (+4,3).

W czwartym ćwierćfinale startowała Eliza Rucka, ale jej również trochę zabrakło do awansu. Zajęła trzecie miejsce. Swój bieg wygrała natomiast Justyna Kowalczyk.

W pierwszym półfinale wystąpiła Monika Skinder, która za rywalki miała m.in. Svendsen i Nieprajewą. Rosjanka wygrała, nieznacznie ustąpiła jej Niemka Gimmler (+0,78), a trzecia była Polka, ze stratą 1,2 s.

W drugim półfinale również trzecia była Justyna Kowalczyk, ale jej czas był wyraźnie słabszy od czasu Skinder, która jako szczęśliwa przegrana awansowała do finału.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *