Jest porozumienie ws. przebudowy Polany Jakuszyckiej

polana jakuszycka18 września samorządowcy i szef Stowarzyszenia Bieg Piastów podpisali porozumienie w sprawie wspierania inwestycji na Polanie Jakuszyckiej.

O przebudowie mekki polskich biegaczy narciarskich mówi się od lat, ale poza kosmetycznymi zmianami niewiele się tam działo, mimo wielokrotnych deklaracji o potrzebie stworzenia ośrodka narciarskiego z prawdziwego zdarzenia. Do informacji o podpisaniu „listu intencyjnego w sprawie wspierania inwestycji na Polanie” trzeba więc podchodzić z rezerwą, bo słowa „intencje” i „wspieranie” z konkretami mogą mieć niewiele wspólnego, zwłaszcza w roku wyborów samorządowych. Następnym krokiem ma być jednak powołanie spółki celowej, której zadaniem będzie budowa dolnośląskiego centrum sportu, a następnie zarządzanie tym obiektem.

Pod listem podpisali się Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Julian Gozdowski – Prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów oraz Grzegorz Sokoliński – Burmistrz Miasta Szklarska Poręba. Porozumienie zostało podpisane w obecności Ireneusza Rasia – Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

– Chciałbym mocno podkreślić, że funkcjonowanie spółki działającej na rzecz Polany Jakuszyckiej będzie oparte na dobrej współpracy między trzema podmiotami – samorządem województwa, miastem Szklarska Poręba i Stowarzyszeniem Bieg Piastów. Zarówno w trakcie przygotowania inwestycji, a potem w trakcie codziennego funkcjonowania obiektu będziemy korzystać ze wzajemnej wiedzy i dotychczasowych doświadczeń – mówił marszałek Przybylski, choć nie jest tajemnicą, że współpraca na linii miasto Szklarska Poręba – władze stowarzyszenia daleka była od ideału, żeby wspomnieć tylko kwestię rozliczenia kosztów organizacji zawodów Pucharu Świata w minionym sezonie.

Plan inwestycyjny zaplanowany jest na 3 lata, a na Polanie powstać ma m.in. nowa strzelnica biathlonowa i nowe budynki zaplecza.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *