Planica 2023: Jessie Diggins złota na 10 km F. Słaby występ Polek

Amerykanka zdobyła pierwsze indywidualne złoto mistrzostw świata w biegach dla swojego kraju. Pozostałe medale dla Szwedek, a o występie Polek nic dobrego nie można napisać.

Karierę pokończyć musiały Bjoergen i Johaug, a na ślepy tor odstawione Rosjanki, by Amerykanka Jessie Diggins mogła dopiąć swego i zdobyć na dużej imprezie indywidualnie złoty medal. W Planicy w swoim niepodrabialnym stylu parła od startu do mety i zwyciężyła z dość sporą przewagą nad Fridą Karlsson (+14 s.). Trzecia była Ebba Andersson (+19,5 sekundy), a na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się Norweżki Kalvaa i Oestberg. Bieg nie wyszedł natomiast szwedzkim sprinterkom – Maja Dahlqvist była dopiero dziesiąta, a Jonna Sundling 21.

Jeszcze dalej na liście wyników trzeba szukać Polek. Izabela Marcisz zaczęła obiecująco i po połowie dystansu można było mieć nadzieję na miejsce w drugiej dziesiątce. Później jednak nastąpiło załamanie, straty sekundowe rosły i ostatecznie na mecie 23-letnia Polka miała 2 minuty i 5 sekund straty do Diggins. Pozwoliło to zająć 29 miejsce, tuż przed 33-letnią ex-biathlonistką, Włoszką Federicą Sanfilippo.

61 miejsce zajęła Weronika Kalet (+5:14.3), a 62 Monika Skinder (+5:18.7). Bieg ukończyło 80 zawodniczek.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *