Pierwszy bieg, pierwsze zwycięstwo

ruka logoJustyna Kowalczyk pewnie wygrała sprint w fińskim Kuusamo. Pozostali nasi reprezentanci odpadli w kwalifikacjach.

Kwalifikacje wygrała Marit Bjoergen, ale Norweżka popełniła błąd w końcówce biegu ćwierćfinałowego i niespodziewanie odpadła z rywalizacja. Justyna Kowalczyk takich problemów nie miała i na podbiegach wypracowywała przewagę nad rywalkami, która pozwalała jej pewnie pokonywać kolejne etapy zmagań.

W finale długo na wyraźnym prowadzeniu była Niemka Denise Hermann, a za jej plecami toczyła się zażarta walka (czasem dosłownie, bo najpierw Celine Brun Lie „popracowała” łokciami z Justyną Kowalczyk, a później Norweżka upadła, podcięta przez Amerykankę Kikkan Randall), ale na ostatnim podbiegu Polka włączyła piąty bieg, a Hermann straciła rytm i została dogoniona przez Randall i Rosjankę Jewgienię Szapowałową. Na ostatniej prostej Kowalczyk nie dała szans rywalkom, a podium uzupełniły Amerykanka i Niemka.

Marit Bjoergen została sklasyfikowana na 12. miejscu, na 20 znalazła się Therese Johaug, co warto odnotować, bo do tej pory Norweżka rzadko przechodziła kwalifikacje biegów na najkrótszym dystansie.

http://www.youtube.com/watch?v=V-HIrVhHsPw

Premierowy bieg nie był zbyt udany dla pozostałych reprezentantek Polski, bo żadna nie zbliżyła się nawet do awansu do ćwierćfinału. Agnieszka Szymańczak miała 44. czas, Kornelia Kubińska 51., Paulina Maciuszek 63., a Sylwia Jaśkowiec 81.

Wyniki>>

Wśród mężczyzn bliski awansy był za to Maciej Staręga, który w kwalifikacjach uzyskał 32. czas. Sebastian Gazurek był 58., Maciej Kreczmer 70., a Jan Antolec 87.

Wygrał Norweg Eirik Brandsdal, przed Rosjaninem Antonem Gafarowem i Szwedem Teodorem Pettersonem.

Wyniki>>

http://www.youtube.com/watch?v=qgDGsC9j0ZA&autoplay=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *