Pierwsze starty Polaków. Bury najlepszy

W Olos od trzydniowych zawodów rozpoczął się kolejny sezon narciarski. W pierwszym sprawdzianie dla naszych kadrowiczów najwyższe miejsce zajał Dominik Bury.

Biegaczki i biegacze rywalizowali od piątku, kiedy przyszło im zmierzyć się w sprincie techniką klasyczną.

W biegu mężczyzn kwalifikacje przeszli dwaj nasi reprezentanci – Kamil Bury, który zajął 25 miejsce oraz Maciej Staręga, który pobiegł o jedną setną wolniej i zajął 26 lokatę. Kwalifikacje na 37 miejscu zakończył Dominik Bury, Robert Bugara był 47, a Sebastian Bryja 65.

WYNIKI>>

Niestety, ani Buremu, ani Starędze nie udało się przejść ćwierćfinałow. Ostatecznie starszy z braci Burych został sklasyfikowany na 15 miejscu, a Staręga na 27. Wygrał Norweg Even Northug, drugi był jego rodak Sindre Bjoernestad Skar, a trzeci Fin Ville Ahonen.

WYNIKI>>

W sprincie kobiet w kwalifikacjach siódme miejsce zajęła Izabela Marcisz, a 14 Monika Skinder. To jednak biegaczka z Tomaszowa Lubelskiego lepiej poradziła sobie w kolejnych biegach i ostatecznie zajęła 7 miejsce. Marcisz, która również doszła do półfinału, była 12.

WYNIKI KWALIFIKACJI>>

WYNIKI KOŃCOWE>>

W sobotnim biegu na 10 km techniką klasyczną Marcisz była już zdecydowanie lepsza od Skinder – zajęła 12 miejsce z wynikiem o 1,5 minuty gorszy od zwycieżczyni – NIemki Kathariny Hennig. Druga była Finka Krista Parmakoski (+5.2), trzecia – jej rodaczka Kerttu Niskanen (+10.5). Monika SKinder zajęła 51 miejsce (+3:45.3).

WYNIKI 10 km Cl>>

W nieźle obsadzonym biegu mężczyzn (oprócz Norwegów i Finów pojawili się także Włosi) w czołowej 30-tce z naszych kadrowiczów zameldował się tylko Dominik Bury, który zajął 28 miejsce. Jego strata do zwycięzcy – Simena Hegstada Kruegera – wyniosła 1:15.1. Kamil Bury był 43., Maciej Staręga 57., RObert Bigara 74, a Sebastian Bryja 94.

WYNIKI 10 km Cl>>

W niedzielnym biegu na 10 km techniką dowolną Izabela Marcisz zajęła 10 miejsce, ustępując o prawie 20 sekund Łotyszce Patricii Eiduce i Norweżce Helene Marie Fossesholm. Zwyciężyła Niemka, tyle że tym razem Victoria Carl. Druga była Finka Kerttu Niskanen, a trzecia – kolejna z Niemek – Pia Fink. Monika Skinder nie była na liście startowej.

WYNIKI>>

W biegu mężczyzn na 15 km stylem dowolnym triumfował Niemiec Friedrich Moch, o 37 sekund szybszy niż Iivo Niskanen. Trzeci był Estończyk Martin Himma, a szoste miejsce zajął Dominik Bury. Jego strata do zwycięzcy wyniosła 1:07.8.

W zawodach nie wzięli udziału najlepsi Norwegowie.

Kamil Bury był 24, Sebastian Bryja 53, Robert Bugara 54,

WYNIK>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *