Pellegrino i Bjoergen zwyciężyli w Davos

FIS world cup cross-country, individual sprint, Davos (SUI)Norwegów tym razem na podium było trochę mniej. Maciej Staręga zajął 25. miejsce.

Emocja dla polskich kibiców szybko się skończyły, bo Maciej Staręga popełnił niewielki błąd na jednym z zakrętów, spadł na piątą pozycję i nie zdołał na drugiej pętli dojść rywali. Został sklasyfikowany na 25. miejscu.

W ćwierćfinałach obowiązywało hasło: „Bij Norwegów”, które sprawdziło się zwłaszcza w rywalizacji mężczyzn – na tym etapie odpadli Eirik Brandsdal, Anders Gloeersen, Thomas Northug i Paal Golberg.

W biegach pań niespodzianek nie było do półfinału, kiedy z pozycji szczęśliwego przegranego nie awansowała Maiken Caspersen Falla. W tym momencie wiadomo już było, że podium nie będzie norweskie – w finale były trzy Szwedki, dwie Norweżki i Szwajcarka Laurien Van Der Graaf.

W pierwszym męskim półfinale zwyciężył najlepszy w kwalifikacjach Sondre Turvoll Fossli, przed Rosjaninem Aleksiejem Pietuchowem i Szwedem Emilem Joenssonem, który jakoś nie może odzyskać dawnej formy i łatwości zwyciężania, oraz Włochem Federico Pellegrino – cała czwórka awansowała do finału.

W drugim półfinale zwyciężył Norweg Finn Haagen Krogh (zwycięzca sprzed tygodnia) przed Szwedem Calle Halfvarssonem. Klapą zakończył się występ trójki Rosjan – żaden z nich nie awansował do ostatniego etapu.

W kobiecym finale niespodzianki nie było – Marit Bjoergen prowadziła praktycznie od startu do mety i dała Norweżkom jedenaste z rzędu zwycięstwo w zawodach pucharowych. Drugie miejsce zajęła Szwedka Stina Nillson, trzecie – Ingvild Flugstad Oestberg. Czwarta była Charlotte Kalla.

W finale mężczyzn Pellegrino utarł nosa nie tylko Norwegom, ale też… komentatorom Eurosportu, którzy skreślili Włocha jeszcze przed wystrzałem startera. Tymczasem na początku drugiej pętli Federico wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca. Drugi był był Pietuchow, a trzeci Krogh. Podium więc prawie bez Norwegów.

WYNIKI MĘŻCZYZN>>

WYNIKI KOBIET>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *