Paulina Maciuszek o zakończeniu kariery

Paulina Maciuszek to jedyna zdrowa członkini kobiecej kadry A.

Paulina Maciuszek w długim wpisie na Facebooku przedstawiła swoją wersję tego, jak pojawiała się i znikała z kadry, co koniec końców oznaczało rozbrat z zawodowym bieganiem na nartach.

Jak można wywnioskować z ostatnich zdań pierwotnej wersji wpisu, w którym była mowa o rychłym starcie w Kuusamo, wyjaśnienia powstały już w listopadzie. W wyedytowanej pojawiło się już Alpe Cermis i Tour de Ski. To jednak sprawa drugorzędna, a wpis warto przeczytać, mając w pamięci to, co działo się wiosną ubiegłego roku (pierwotnie miejsca w kadrze dla Pauliny Maciuszek nie było, o czym pisaliśmy tutaj>> E-mail nie dotarł (?), kadry nie będzie ) i to, o czym w rozmowie z portalem skipol.pl mówił szkoleniowiec kobiecej części kadry – Wiesław Cempa (więcej>>). [o realizacji planów treningowych] „Zakładam, że je realizowała, nie mam powodu twierdzić inaczej. Później we wrześniu mieliśmy zrobić sprawdziany w Zakopanem, ale wcześniej Paulina zaalarmowała, że chce ze mną porozmawiać. Na sprawdzian już nie przyszła, bo zakończyła w tej rozmowie swoją karierę, argumentując to brakiem możliwości połączenia sportu z wychowaniem dziecka. I tyle”

Poniżej wpis Pauliny Maciuszek

Paulina Maciuszek pojawiła się w zawodach Pucharu Świata w 2008 r. i zgromadziła od tego czasu w sumie około 100 występów na imprezach najwyższej rangi – od Pucharu Świata, przez mistrzostwa świata po igrzyska olimpijskie.

Najwyższe miejsce – 19. – zajęła w Szklarskiej Porębie w 2014 r. w biegu ze startu wspólnego na 10 km technika klasyczną. Warto przypomnieć, że obsada tych zawodów była dość przeciętna – ze względu na krajowe mistrzostwa do Jakuszycz nie przyjechały m.in. Norweżki.

Maciuszek zajęła ponadt 21. miejsce w biegu na 15 km F w La Clusaz w 2010 r. i nieźle wypadła w Tour de Ski w 2014 r., gdzie TOP30 była na czterech etapach, a w klasyfikacji końcowej zajęła 21. miejsce.

Na mistrzostwach świata najwyższą lokatę zanotowała w Val di Fiemme w 2013 r. – w biegu łączonym była 28, a na igrzyskach – w Vancouver w 2010 r., gdzie w biegu na 30 km „klasykiem” finiszowała również na 28 pozycji.

W sumie w ośmiu sezonach Pucharu Świata zgromadziła 139 punktów, w generalce będąc klasyfikowaną trzykrotnie – na 61, 64 i 109. miejscu.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *