Ostatnie biegi indywidualne na MŚJ i U23 w Rasnovie [WYNIKI]

Rasnov18. miejsce Dominika Burego w biegu na 15 km F i 29. miejsce Urszuli Łętochy na 10 km F – to najlepsze rezultaty Polaków w czwartkowych biegach na Mistrzostwach Świata Juniorów i U23 w Rumunii.

Bury, który jako jedyny z naszych reprezentantów osiągnął na czempionacie przyzwoite wyniki, do zwycięzcy biegu , Rosjanina Iwana Jakimuszkina stracił 1,5 minuty. Srebro dla Norwega Mattisa Stenshagena, brąz – Rosjanina Denisa Spicowa. W czołowej ósemce znalazło się czterech Rosjan, trzech Norwegów oraz Magnus Kim, Koreańczyk wychowany w Norwegii.

Wśród juniorek naszej reprezentantki nie mieliśmy. Bieg na 10 km łyżwą wygrała Szwedka Ebba Andersson.

Trochę starsze biegaczki (kategoria U23) również rywalizowały na dystansie 10 km. Wygrała Niemka Victoria Carl, srebro dla Słowenki Lea Einfalt, brąz dla Rosjanki Anastazji Siedowej, a nasza Urszula Łętocha zajęła 29. pozycję ze stratą ponad dwóch minut do zwyciężczyni.

W biegu młodzieżowców najszybszy był Norweg Simen Hegstad Krueger. Kamil Bury stracił do niego 2:45 i zajął 45. miejsce. Bartłomiej Rucki był 50 (+3:44), a Mateusz Chowaniak 60. (+3:50).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *