Oskarżają Norwegów o doping

W sobotę w  telewizji NRK2 wyemitowany zostanie film dokumentalny produkcji fińskiej o dopingu w norweskich biegach narciarskich w latach 90-tych.
Film „Kiedy bohaterowie kłamią” przedstawia anonimowe wypowiedzi osoby, która twierdzi, że doping był stosowany na szeroką skalę. Osobę tę określono jako jedną z tych, które w tamtych czasach odgrywały jedną z najważniejszych ról w norweskiej kadrze.

Hans Tore Bjerkaas z NRK twierdzi, że telewizja sprawdziła wiarygodność źródeł twórców filmu. Uznano, że dokument powinien zostać wyemitowany.

Przeczytaj także: Legendarny biegacz oskarżony o doping

Bjoern Daehlie, król nart w latach 90. mówi, że jest zszokowany oskarżeniami i uważa je za absurdalne, a Erk Roste, szef norweskiej federacji narciarskiej mówi, że nie sposób odnosić się do anonimowych oskarżeń. Podkreśla jednocześnie, że federacja nie miała nigdy niczego do ukrycia i jest transparentna.

– Przez pewien czas byłem członkiem kadry biegaczy  i nie mam wątpliwości, że to, co było podstawą sukcesów, to ciężka praca – dodał Roste.

Kilka tygodni temu Norwegią wstrząsnęło przyznanie się do stosowania dopingu przez jednego z najbardziej znanych w tym kraju kolarza – Steffen Kjærgaarda, kolegi Lance’a Armstrona z drużyny US Postal w latach 2000-2003.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *