OPA Cup to za wysokie progi

Kadra Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk startuje w Slavic Cupach, reszta polskich biegaczy mierzy się z silniejszymi przeciwnikami w OPA Cup. Niestety, bez sukcesów.

W Nowym Mieście na Morawach w piątek 4 stycznia rozpoczęły się trzydniowe zawody, zaliczane do cyklu OPA Cup (kiedyś nazywanego Alpen Cupem). To Puchar Kontynentalny, w którym startuje zwykle drugi garnitur zawodników z takich krajów, jak Niemcy, Włochy, Czechy i Francja. Są też Austriacy, Słoweńcy i Szwajcarzy, obsada jest więc znacznie lepsza niż w polsko-słowackim Slavic Cupie.

W sprincie techniką klasyczną najwyższe miejsce z Polaków zajął Maciej Staręga (11), który odpadł w ćwierćfinale. Wygrał Francuz Valentin Chauvin. Kamil Bury został sklasyfikowany na 29. miejscu, ale po kwalifikacjach nie przystąpił do ćwierćfinału.

Michał Skowron w eliminacjach był 33, Paweł Klisz 37., Kacper Antolec 50., Arkadiusz Posiadała 71., a Wojciech Pelczar 74 w stawce 78 biegaczy.

WYNIKI>>

Bieg seniorek wygrała Niemka Antonia Fraebel. Najlepsza z Polek – Klaudia Kołodziej – była 22. Magdalena Czusz zajęła 35, ostatnie miejsce.

WYNIKI>>

W rywalizacji zawodników do lat 20 Dawid Damian był jedynym, który przeszedł kwalifikacje. Odpadł jednak w ćwierćfinale i został sklasyfikowany na 30 miejscu. Sebastian Bryja był 46, Wiktor Czaja 50, Bartosz Głaz 51, a Robert Bugara 56.

WYNIKI>>

W biegu kobiet U20 najwyżej sklasyfikowana została Justyna Stefaniuk (40), Marcelina Wojtyła była 46, a Anna Berezecka 52.

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *