Oestberg wygrała czwarty etap Tour de Ski

Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg wygrała czwarty etap Tour de Ski, bieg na 10 km stylem klasycznym. Urszula Łętocha była ostatnia.

W Oberstdorfie zawodniczkom rywalizację utrudniał padający śnieg. Niektóre biegaczki wybrały narty z mikrołuską, inne – ze smarem, co kończyło się problemami na podbiegach. Oestberg, która od początku była w czołówce i starała się wysokim tempem rozerwać stawkę, biegła na nartach z „wkładką”. O zwycięstwo do ostatnich metrów przyszło jej rywalizować z Rosjanką Niepriajewą, a trzecie miejsce zajęła druga z Rosjanek – Anastazja Siedowa.

Dopiero 11 była słabo biegająca technicznie, ale waleczna Jessica Diggins, która na mecie miała prawie 1-minutową stratę do Oestberg. Na jej rzecz straciła prowadzenie w całym cyklu. Oestberg dzięki wygranej wskoczyła także na pozycję liderki Pucharu Świata – ma 602 punkty, o 2 więcej niż Therese Johaug.

Urszula Łętocha, jedyna startująca w tourze podopieczna Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk, przybiegła na metę ostatnia, z ponad 4-minutową stratą do Oestberg. W generalce również zajmuje ostatnie miejsce.

Wyniki 4 etapu

Klasyfikacja generalna Touru

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *