Od Mazur po Alpy, czyli gdzie pościgać się w weekend [NOWOŚCI]

kammlauf zima trasa śniegZapowiedź weekendowych zawodów narciarskich.

  • Na Mazurach, w Jabłoni, w sobotę III Piski Bieg Narciarski o Puchar Jabłoni. To pierwszy z trzech etapów Mazury Loppet Cup, nowego cyklu, w którego kalendarzu są także Bieg Sasinów (6 lutego) i Bieg Jaćwingów (13-14 lutego). W Jabłoni zdecydowano, że trasa beigu (długość 5 i 10 km – styl klasyczny) przebiegać będzie po jeziorze Brzozolaski. Zobacz zdjęcia z trasy>>

puchar jabłoni trasa

 

  • W Puławach koło Rymanowa na Podkarpaciu w niedzielę 24 stycznia bieg na 10 km techniką klasyczną w Ośrodku Narciarskim KiczeraSki. Mają to być pierwsze zawody cyklu. Szczegóły w Regulamin-zawodów-Kiczera-Biega
  • W Dusznikach-Zdroju na Jamrozowej Polanie 24 stycznia pierwsze zawody z cyklu SNS. W programie biegi stylem dowolnym i stylem klasycznym na 10 km (o różnych godzinach, więc można wystartować z obu).

sns duszniki

 

  • W Jakuszycach w sobotę 23 stycznia pierwszy bieg z cyklu Enervit Classic 5-10-15 (5 km Cl) oraz Fischer Cup 3/6/9 (3 km Cl). W niedzielę druga odsłona Fischer Cup, na dystansie dłuższym – 6 km. Obowiązuje oczywiście technika klasyczna.

Trasy zawodów:

Sobota – Fischer Cup 3/6/9 Biegaj z nami, bieg na 3 km: start niebieski domek – biało-czerwona wieża – tzw. pierwsze ucho, powrót koło wieży na Polanę – za strzelnicą – rolkostrada – trasa przez las – Adama – Polana.
Sobota – Enervit Classic 5-10-15, bieg na 5 km: 2×2,5 km: ta sama pętla co wyżej, tylko bez pierwszego ucha, nawrót za wieżą.
Niedziela – Fischer Cup Biegaj z nami 3/6/9, bieg na 6 km: 2×3 km (pętla z soboty, ta dłuższa z biegu na 3 km).

Za granicą najważniejszym wydarzeniem weekendu będą zawody Ski Classics – La Diagonela w szwajcarskim Zuoz. Wystartuje w nich Justyna Kowalczyk i kilkoro innych Polaków, a dystans biegu głównego to 55 km. Start w sobotę o 9.15.

W sobotę w Obertilliach biegi techniką klasyczną na 40 i 20 km, w niedzielę Dolomitenlauf techniką dowolną – również na 40 i 20 km. Oba biegi pod flagami Worldloppet, główny w nidzielę także w FIS Worldloppet Cup. Jak zwykle na starcie będzie kilku Polaków.

W niemieckim Klingenthal w weekend zawody Int. Kammlauf, zaliczane do Euroloppet. W programie biegi na 26 km „łyżwą” oraz na 26 i 50 km „klasykiem”. Trasy przygotowane są znakomicie.

kammlauf zima trasa śnieg

Już w piątek o godz. 20 we włoskim Alpe di Siusi bieg Moonlight Classic, z czołówkami, na dystansach 15/30 km Cl (Z OSTATNIEJ CHWILI: wszyscy pobiegną na jednej trasie o długości 16 km). Na starcie m.in. dwaj mistrzowie olimpijscy w biegu na 50 km – z Turyunu (2006) Włoch Giorgio di Centa oraz z Soczi (2014) – Rosjanin Aleksander Liegkow. W sobotę podobne zawody w Ramsau am Dachstein (Vollmond Race), tyle że dystans to 25 km, obowiązuje technika dowolna, a start o godz. 19.

W czeskim Churanowie Kasperska 30, biegi na 30 km techniką dowolną i klasyczną. To trzeci etap cyklu Ski Tour. Szczegóły>>

Wyniki zawodów znajdziesz na biegowki24.pl

Kamil zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *