Nowości w wielkich maratonach narciarskich

9 marca 2017 r. w dolinie Engadin odbędzie się narciarski bieg nocny na dystansie 17 km.

9 marca 2017 r. w dolinie Engadin odbędzie się narciarski bieg nocny na dystansie 17 km.

Kto stoi w miejscu, ten się cofa – uznali organizatorzy największych maratonów narciarskich na świecie i przygotowali kilka ciekawych nowości.

Chyba najciekawszą propozycją na najbliższy sezon jest możliwość przebiegnięcia trasy Biegu Wazów nocą. Nattvasan odbędzie się kilka dni przed biegiem głównym, dystans do pokonania to oczywiście 90 km, a – co ciekawe – obowiązywać będzie technika dowolna. Biec trzeba w parze, do obowiązkowego ekwipunku należy m.in. lampka-czołówka i ciepłe ubranie. Więcej o Nattvasan pisaliśmy już w marcu>>

Limit zapisów na najbliższy sezon został już osiągniety.

Nattvasan 2017Vi är stolta att presentera Nattvasan 2017. Historiens största äventyr!

Opublikowany przez Vasaloppet na 9 marca 2016

Do biegania w świetle księżyca i lampek zapraszają też po raz pierwszy organizatorzy Engadin Skimarathonu w Szwajcarii. W czwartek 9 marca 2017 r. o godz. 19 będzie można wystartować do bieg na dystansie 17 km. W niedzielę 12 marca tradycyjny maraton na dystansie 42 km.

Zmian doczekał się też program norweskiego Birkebeinerrennet. W piątkowym biegu otwartym, którego trasa wiedzie z Reny do Lillehamer (54 km), będzie można pobiec techniką dowolną. Start zawodów o 10.00, 1,5 godziny wcześniej start „klasykiem”. Zawodnicy muszą mieć ze sobą plecak ważący 3,5 kg (jest to sprawdzane po finiszu).

Zapisy na Birkebeinerrennet rozpoczęły się 1 listopada.

Zainteresowanych wyjazdem do Norwegii proszę o kontakt info@biegowki24.pl

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *