Nowości w programie Finlandia Hiihto

finlandiahiihto-latukartta-2010Team sprint i sztafety – to nowe biegi w programie Finlandia Hiihto, biegu zaliczanego do Worldloppet.

W narciarskim menu zawodów w Lahti potraw będzie więcej: już w piątek 26 lutego sprint drużynowy na pętli o długości 1,5 km, na której w 2017 r. najlepsi narciarze na świecie rywalizować będą o mistrzostwo świata. Nie będzie to jednak klasyczny team sprint, bo drużyny składać się będą z czterech zawodników.

Czteroosobowe sztafety rywalizować będą mogły także w sobotę i niedzielę, bo trasę o długości 50 km podzielono na odcinki o długości 9,3 km, 17,1 km, 11 oraz 12,6 km.

– Nasz cel to uczynić Finlandia Hiihto imprezą jeszcze bardziej atrakcyjną. Chcemy, by był to weekend dla każdego – także dla słabiej wytrenowanych. Nowości to doskonały dodatek do tradycyjnych dystansów i rywalizacji indywidualnej. Sztafety dają możliwość spędzenia czasu przyjaciołom, kolegom i rodzinom – mówi Tiina Hernesniemi, sekretarz generalny Finlandia Hiihto.

W sobotę najważniejszych wydarzeniem będzie bieg główny na 50 km techniką klasyczną. Biegiem towarzyszącym jest ten na dystansie 32 km. W niedzielę zawody na 50 oraz 20 km techniką dowolną.

W Lahti trwa modernizacja tras biegowych, co oznacza m.in. budowę nowego, szerszego mostka, dzięki czemu zawodnicy unikną niepotrzebnej nerwówki na pierwszych kilkuset metrach, kiedy „wąż” nie zdążył się jeszcze rozciągnąć, a już tworzył się zator na pierwszym podbiegu.

Chcesz jechać na Finlandia Hiihto? Pisz na adres info@biegowki24.pl

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *