Northug tworzy własny team i zarobi miliony

Petter Northug tuż po podpisaniu umowy sponsorskiej z Coop, reprezentowanym przez Sveina Fanebusta (Fot: Coop)

Petter Northug tuż po podpisaniu umowy sponsorskiej z Coop, reprezentowanym przez Sveina Fanebusta (Fot: Coop)

To, o czym spekulowano od kilku tygodni, stało się faktem.

Petter Northug potwierdził, że rozpoczyna współpracę z gigantem branży handlowej – siecią Coop.

O tym, że multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, a także zdobywca Pucharu Świata w minionym sezonie podpisze lukratywny kontrakt (skandynawskie media spekulowały o sumach dwucyfrowych w milionach koron norweskich; 1 NOK to około 0,5 zł), mówiło się od kilku tygodni, ale żadna ze stron nie potwierdzała tych rewelacji.

Bomba wybuchła, kiedy Petter Northug zdecydował, że nie będzie się przygotowywał do najbliższego sezonu razem z norweską kadrą. Zamiast tego będzie się trzymać własnego programu treningowego i korzystać z prywatnych trenerów i zasobów.

Rezygnacja wiąże się też z tym, że Northug nie otrzyma wsparcia finansowego z federacji narciarskiej i nie będzie mógł korzystać z jej obiektów.

Zawodnik był tego świadomy, a rezygnacja – jak podaje portal nrk.no – może być związana z tym, że jednym ze sponsorów kadry jest sieć Spar, konkurencyjna wobec Coop.

Coop, znany ze stawiania na produkty ekologiczne i zdrową żywność, prawdopodobnie będzie wykorzystywał nazwisko Northuga jako markę produktów, skierowanych do młodych ludzi.

 


1 komentarz do “Northug tworzy własny team i zarobi miliony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *