Northug nie zmienia, Justyna – owszem

Petter Northug przedłużył do 2014 r. kontrakt  z Alpiną, słoweńskim producentem butów narciarskich. Tymczasem Justyna Kowalczyk postanowiła znów zmienić dostawcę obuwia.

Król nart postanowił przedłużyć o kolejne trzy lata kontrakt z Alpiną.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Petter dostrzega wysoką jakość i doświadczenie Alpiny. Northug będzie aktywnie uczestniczyć w rozwoju i testach następnej generacji wyczynowych butów – powiedział Christian Grorud, dyrektor markeringu w Wenaas Sport&Leisure, skandynawskim dystrybutorze Alpiny.

Wcześniej znakomity Norweg biegał w butach firmy Salomon.

W butach Salomona przez kilka sezonów biegała także Justyna Kowalczyk. Współpraca nie układała się jednak dobrze. Kowalczyk nie chciała się zgodzić na występy w najnowszych modelach i wolała buty z sezonu 2007/2008. Dostawca nie chciał się na to zgodzić, więc zawodniczka konsekwentnie zaklejała taśmą logo Salomona. W końcu Kowalczyk zdecydowała się na zmianę producenta i już  na obozie treningowym w Nowej Zelandii zawodniczka biegała w butach firmy Fischer (takich, w jakich biega m.in. Marit Bjoergen), co oznacza także, że zmieniła system wiązań z SNS na NNN. „Nie lubię zmian” – mówiła niedawno Kowalczyk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”, ale w jej profesjonalnej karierze będzie to już kolejny zwrot. Pierwsze punkty w Pucharze Świata Kowalczyk zdobywała biegając na sprzęcie Madshusa (narty i buty). Biegała też w butach Alpiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *