Northug i Bjoergen faworytami Tour de Ski

Tak przynajmniej uważają czytelnicy portalu biegowki24.pl. Norweskim mistrzom deptać po piętach (nartach?) mają Dario Cologna i Justyna Kowalczyk.Petter Northug to zdecydowany faworyt czytelników portalu biegowki24.pl, którzy wzięli udział w naszej zabawie „Wytypuj i wygraj!”. Na to, że to właśnie Norweg pierwszy dobiegnie do mety 9 etapu Tour de Ski, stawia 77 proc. głosujących. 15 proc. stawia Northuga na drugim miejscu, a 8 proc. – na trzecim miejscu.

ZOBACZ TAKŻE : Kogo typują bukmacherzy

Swoich fanów ma też Dario Cologna. Szwajcara na zwycięzcę TdS wytypowało 23 proc. głosujących. Jednak aż 77 proc. uważa, że będzie on musiał oglądać plecy Nortguha na stoku Alpe Cermis.

31 proc. głosujących na najniższym stopniu podium widzi Johana Olssona, tyle że Szwed… nie wystartuje w cyklu. Kandydatami do podium (ale tylko najniższego jego stopnia) są także – według czytelników – Rosjanin Aleksander Liegkow, Czech Lukas Bauer, Szwed Marcus Hellner i Francuz Maurice Manificat.

W rywalizacji pań zdecydowaną faworytką do zwycięstwa jest Marit Bjoergen. Wskazało na nią 70 proc. głosujących. Pozostali liczą na wygraną Justyny Kowalczyk. Co ciekawe, Polkę rzadziej niż Therese Johaug wskazywano natomiast jako tę, która może zająć drugie miejsce. Wśród kandydatek do podium (ale nie do zwycięstwa) wymieniano też  Finkę Kristę Lahteenmaki i Norweżki Kristin Steire i Vibeke Skofterud. Ta ostatnia, podobnie jak Johan Olsson, ze względów zdrowotnych musiała się wycofać z Tour de Ski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *