Niemiecka niedziela w Biegu Piastów

Biegi techniką dowolną w 36. Biegu Piastów wygrali Niemcy: na dystansie 50 km najlepszy był Toni Escher, 30 km najszybciej przebiegł Benjamin Seifert.

Dla Seiferta było to trzecie podium w jego pierwszym starcie w Biegu Piastów.  W piątek był bezkonkurencyjny na najkrótszym dystansie 10 km „klasykiem”, w sobotę zajął drugie miejsce w biegu na 50 km techniką klasyczną, wreszcie – w niedzielę triumfował na dystansie 30 km techniką dowolną.

W tym ostatnim biegu podium uzupełnili Czesi: Dan Slechta (stracił do Seiferta prawie dwie minuty) i Victor Novotny (3 sekundy za Slechtą).

Najlepszy z Polaków był Bogusław Gracz (piąte miejsce).

Wśród pań triumfowała Klara Moravcova z Czech (7. miejsce OPEN).

36. Bieg Piastów WYNIKI biegu na 30 km FT

W biegu na dystansie 50 km FT o zwycięstwo rywalizowali Niemiec Toni Escher i Czech Jiri Rocarek. Ostatecznie ten pierwszy wypracował sobie 20-sekundową przewagę, a pokonanie trasy zajęło mu 2 godz. 4 minuty i 19 sekund. Trzeci był Czech Radek Sretr, a najlepszy z Polaków – Robert Faron – uplasował się na piątym miejscu, ze stratą blisko 6 minut do zwycięzcy.

Podobnie jak na krótszym dystansie, tak i w biegu na 50 km najszybsza była Czeszka. Kamila Borutova pokonała trasę w czasie 2:20:18.

36. Bieg Piastów WYNIKI biegu na 50 km FT

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *