Niemcy bez kadry A

Osobliwość za zachodnią granicą: żaden z biegaczy i żadna z biegaczek nie uzyskali statusu członka kadry A.

Rezygnacja Johana Boehle z trenowania reprezentacji Niemiec to nie jedyna zmiana w drużynie, która po sukcesach w pierwszej połowie minionej dekady straciła dystans do światowej czołówki. Dość powiedzieć, że ani w sezonie 2010/2011, ani 2011/2012 w najlepszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie było ani jednego reprezentanta naszych zachodnich sąsiadów. W końcu doprowadziło to do tego, że formalnie w kadrze A na kolejny sezon nie znalazł się żaden ze sportowców. Są za to teamy od B do D, z dodatkowym podziałem np. na B-Ia, B-Ib, czy B-2.

W tak zdegradowane ekipie elitę nadal tworzyć będą te same nazwiska, na czele z Tobiasem Angererem, Axelem Teichmannem i Jensem Filbrichem wśród mężczyzn i Katrin Zeller i Nicol Fessel wśród kobiet.

B-team Kobiety: Steffi Böhler (course group Ia), Nicole Fessel (Ia), Denise Herrmann (Ia), Hannah Kolb (Ia), Katrin Zeller (Ia), Lucia Anger (Ib), Teresa Eichhorn (Ib), Helen Jacob (Ib), Sandra Ringwald (Ib), Monique Siegel (Ib), Elizabeth Schicho (Ib).

B-team mężczyźni: Tobias Angerer (Ia), Thomas Bing (Ia), Hannes Dotzler (Ia), Jens Filbrich (Ia), Axel Teichmann (Ia), Tim Tscharnke (Ia), Josef Wenzl (Ia), Lucas Bögl ( Ib), Jonas Dobler (Ib), Sebastian Eisenlauer (Ib), Florian Notz (Ib), Samson Schairer (Ib), Mark Weeger (Ib)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *