Narciarski weekend od Bieszczad po Dolomity

Zobacz gdzie w najbliższy weekend 21-22 stycznia będzie się można pościgać na nartach.

Największą imprezą, zaplanowaną na najbliższy weekend, jest Dolomitenlauf, zaliczany do Wordloppet i FIS Marathon Cup. Na starcie czterech biegów – na 42 i 25 km klasykiem (sobota) oraz 42 i 25 km techniką dowolną (niedziela) stanie kilkunastu Polaków, a także ok. 1500 zawodników z kilkudziesięciu innych krajów.

Międzynarodową (polsko-czeską) obsadę powinny mieć też biegi na Kubalonce (37. Bieg o Istebniański Bruclik) i na trasie z Harrachova do Jakuszyc (Bieg bez Granic, zaliczany też do cyklu SNS).

Ten pierwszy tradycyjnie odbędzie się na dystansie 15 km techniką klasyczną dla zawodników w wieku 17-39 lat. Starsi będą mieli do pokonania 10 km (40-59 lat) lub 5 km (powyżej 60 lat i wszystkie kobiety). Start wspólny w niedzielę o godz. 11.30, wcześniej na krótszych dystansach rywalizować będzie młodzież i dzieci. Zapisy do zawodów rozpoczynają się godzinę przed startem, wpisowe to 15 zł.

Także w niedzielę trzecia w tym sezonie odsłona Salomon Nordic Sunday – tym razem będzie to Bieg bez Granic, którego start, podobnie jak przed rokiem, umiejscowiono tuż przy stacji kolejowej Harrachow-Mytiny. Szczegółową mapę trasy i profil można zobaczyć tutaj>> http://sns-nartybiegowe.pl/trasa

Organizatorzy zapewniają transport autokarami z Jakuszyc, przy czym w pierwszej kolejności o godz. 9.00 pojedzie najlepsza 50-tka klasyfikacji generalnej mini i mega Cl, a dalej, o godz. 9.45, reszta startujących „klasykiem” i ewentualnie czołówka „łyżwiarzy”. Trzeci autobus, odjeżdżający o godz. 10.20 zabierze pozostałych startujących. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 7.30 do 9.00

W Bieszczadach na trasach w Ustjanowej w niedzielę odbędzie się XXV Bieszczadzki Bieg Lotników. O godz. 10.30 start do biegów na 21 (bieg główny mężczyzn), 14 (bieg główny kobiet) i 7 km.

Dzień wcześniej, w sobotę, w Rybnicy Leśnej koło schroniska Andrzejówka, biegacze będą rywalizować w XII Biegu Skalnika. Dystans biegu głównego – 10 km, obowiązuje technika dowolna. Start o 12.15, wcześniej biegi dzieci i młodzieży. Opłata za udział w biegu głównym to 20 zł.

1 komentarz do “Narciarski weekend od Bieszczad po Dolomity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *