Na Ultrabieli będzie można się dłużej zastanowić

UltrabielWzorem kilku biegów Euroloppet i dawnych edycji Biegu Piastów na maratonie Ultrabiel będzie można w trakcie rywalizacji zdecydować, czy pokonamy dystans 30, czy 60 km.

SGB Ultrabiel odbędzie się w Górach Bialskich w drugi weekend marca. Do wyboru dystansie 60, 30 i 13 km. Obowiązuje technika klasyczna. O nowościach w zawodach pisaliśmy już kilka tygodni temu>>

Jest jednak kolejna nowość – jeśli zawodnik planujący ukończyć dystans 60 km po starcie poczuje, że może zabraknąć mu sił, ma możliwość zakończenia biegu po pierwszej pętli i zostać sklasyfikowanym na dystansie 30 km. To samo działa w drugą stronę. Kto zaplanował start na 30 km i w trakcie biegu poczuje moc, będzie miał możliwość pokonania drugiej pętli i ostatecznie zostanie sklasyfikowany w biegu głównym Ultrabiel. Takie rozwiązanie istniało kiedyś w Biegu Piastów, funkcjonuje z powodzeniem w Gsiesertal Lauf (bieg Euroloppet) i w tym sezonie zostało wprowadzone w Marathon de Bessans (Euroloppet).

Wzrosła pula nagród finansowych dla najlepszych w biegu głównym na 60 km. Zwycięzcy otrzymają 1000 zł, a pieniężne bonusy także zawodnicy do szóstego miejsca. Na pozostałych dystansach najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe.

W tym sezonie SGB Ultrabiel będzie finałem Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Klasyfikacja będzie prowadzona na 30 km. Jednak pucharowe punkty będą mogli zdobyć także uczestnicy biegu na 60 km. Po ukończeniu pierwszej pętli (po 30 km) wszyscy będę mieli zmierzony czas. W ten sposób powstanie lista kolejności zawodników, którzy przebiegli dystans 30 km. Na tej podstawie zostaną przyznane punkty do klasyfikacji końcowej Pucharu Polski. Dekoracja zwycięzców Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich w sezonie 2016/17 odbędzie się w trakcie ceremonii dekoracji Ultrabiel.

30km-profile-niebieski

Kamil Zatoński

 

1 komentarz do “Na Ultrabieli będzie można się dłużej zastanowić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *