Na Przehybę po mistrzostwo

Przehyba3 października w Gaboniu koło Starego Sącza będzie można pobiec na nartorolkach pod górę.

Przed rokiem miłośnicy narotolek rywalizowali już na podbiegu na szczyt Przehyby (1175 m n.p.m.). W drugiej odsłonie zawodów, którym organizator – portal nartorolki.pl – nadał rangę mistrzowską („Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach”) do pokonania będzie 6,7-kilometrowa trasa i około 600 metrów przewyższenia. Do wyboru jest start techniką klasyczną lub dowolną, a start będzie interwałowy – co 30 sekund.

W Ski Way Przehyba Uphill dozwolone są nartorolki na czarnych, gumowych kołach – w klasyku o średnicy do 80 mm, w „łyżwie” do 100 mm.

– Gumowe koła są wolniejsze i bardziej przyczepne niż twarde koła startowe, przez to wyścig staje się bezpieczniejszy. Nie każdy ma w domu nartorolki startowe, gdyż większość sportowców na co dzień trenuje na kołach treningowych. Wielu narciarzy obawia się zawodów na szybkich nartorolkach, bo technika przy wysokich prędkościach różni się od narciarskiej, rośnie też ryzyko związane z upadkami. Zawody na kołach gumowych są bezpieczne i bardziej dostępne dla wszystkich – przekonuje Marek Tokarczyk, organizator imprezy.

Więcej informacji>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *