Na Lubelszczyźnie zainaugurowano Puchar Polski na nartorolkach

logo pzn_cmyk_tiffPewne są trzy rzeczy: śmierć, podatki i to, że na inaugurację Pucharu Polski na nartorolkach do Tomaszowa Lubelskiego przyjadą reprezentanci co najwyżej trzech klubów.

Pierwotnie zawody w Tomaszowie Lubelskim miały być dwudniowe, ale bez specjalnych ceregieli skrócono je do jednego dnia, a w sobotę zawodnicy z miejscowego klubu brali udział w otwartych nartorolkowych Mistrzostwach Warszawy, gdzie zresztą zgarnęli trochę nagród.

Na własnych „śmieciach” przyszło im dzień później rywalizować z biegaczami z UKS Rawa Siedlce (także obecnymi w Warszawie) i MKS Karkonosze Jelenia Góra. Skromna reprezentacja klubowa to jedno, skromna frekwencja zwłaszcza w starszych kategoriach – drugie. O seniorach nawet nie ma co wspominać, wśród juniorów A zgłoszono ledwie czterech zawodników, juniorek A było zaledwie dwie, kategoria junior B to 6-8 osób. Punkty to jednak punkty, a tych najwięcej zebrali:

SENIOR/SENIORKA – Grzegorz Staręga (UKS Rawa Siedlce – trener) i Karolina Maruszczak (Karkonosze)
JUNIOR(KA) A – Szymon Sikora (MULKS Oscar Tomaszów L.) i Różą Łyjak (Karkonosze)
JUNIOR(KA) B – Jan Żółkiewski (MULKS) i Monika Skinder (MULKS)
JUNIOR(KA) C – Dawid Ciećko (MULKS) i Magdalena Kuśmierz (MULKS)

Rywalizowali także juniorzy D i E.
eliminacje Puchar Lubelszczyzny 2016

Puchar Lubelszczyzny na nartorolkach 2016

Przy okazji w Tomaszowie Lubelskim podjęto próbę pobicia nieoficjalnych rekordów Polski w biegu na nartorolkach na dystansie 100 metrów. Każdy chętny miał dwie próby. Wśród mężczyzn najszybszy był Arkadiusz Posiadała (Rawa Siedlce) z czasem 11,74 s (nowy rekord), wśród dziewczyn Monika Skinder (MULKS) – 12,98 s.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *