Na dobry początek: Chochołów i Kościelisko

Prognozy pogody nie są może najlepsze, ale nie są też najgorsze. W Chochołowie jest już po czym pobiegać, w Kościelisku wciąż jest jeszcze trochę czasu.

W miniony weekend w Chochołowie koło term odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w biegach narciarskich. Wystarczyć musiała do tego sztucznie naśnieżona pętla o długości około 0,8 km.

W najbliższą sobotę 15 grudnia w tym samym miejscu odbędą się ogólnodostępne zawody otwarcia sezonu. Wpisowe to 20 zł, a rywalizacja odbywać się będzie na dystansach od 0,5 do 3,2 km, w zależności od wieku.

Szczegóły>>

Dzień później, w niedzielę 16 grudnia na godz. 11 zaplanowano 6 Puchar Kościeliska. Czy się odbędzie? Śniegu na razie nie ma za wiele, a w prognozach choć mróz jest, to opadów jak na lekarstwo. Najnowsza informacja od organizatorów jest jednak optymistyczna.

„Na razie obserwujemy zmienną, jak zwykle, pogodę. Oficjalny komunikat podamy w połowie tygodnia. Na ten moment nie ma żadnej decyzji o zmianie terminu czy miejsca” – napisano na profilu Kościelisko dla biegaczy.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *