Mistrzowie olimpijscy wygrali sprinty w Drammen

Maiken-Caspersen-Falla-og-Ola-Vigen-Hattestad-scanpixNorwegowie Maiken Caspersen Falla i Ola Vigen Hattestad po emocjonujących finiszach wygrali sprinty w Drammen.

Biegi rozgrywano techniką klasyczną, nie powinno być więc niespodzianką, że Sylwia Jaśkowiec zajęła dopiero 55. miejsce i nie przebrnęła kwalifikacji. Znacznie lepiej wypadł Maciej Staręga, ale i jemu nie udało się przejść do ćwierćfinału – zabrakło jednak niewiele, bo 0,23 sekundy. Staręga zajął 31. miejsce.

Eliminacje wygrała Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg oraz Rosjanin Aleksander Panżyński, który od igrzysk w Vancouver, na których zdobył srebro w sprincie właśnie techniką klasyczną nie jest w stanie odnaleźć formy. Teraz też, mimo niezłej pozycji wyjściowej, nie udało mu się potwierdzić, że olimpijski krążek nie był dziełem przypadku. Rosjanin zajął co prawda w swoim ćwierćfinale 2. miejsce, ale został zdyskwalifikowany.

Potwierdzić wysoką formę udało się natomiast Hattestadowi, który jednak do ostatnich centymetrów musiał walczyć o wygraną z rodakiem Paalem Golbergiem. Trzecie miejsce niespodziewanie zajął Włoch Maicol Rastelli, dla którego były to pierwsze w karierze punkt Pucharu Świata.

1 HATTESTAD Ola Vigen NOR
2 GOLBERG Paal NOR
3 RASTELLI Maicol ITA
4 GAFAROV Anton RUS
5 JOENSSON Emil SWE
6 STRANDVALL Matias FIN
PEŁNE WYNIKI

Wśród pań walka o zwycięstwo między Fallą a Marit Bjoergen również rozstrzygnęła się na ostatnich metrach. Trzecie miejsce przypadło Szwedce Stinie Nillson.

1 FALLA Maiken Caspersen NOR
2 BJOERGEN Marit NOR
3 NILSSON Stina SWE
4 OESTBERG Ingvild Flugstad NOR
5 LAHTEENMAKI Krista FIN
6 VISNAR Katja SLO
PEŁNE WYNIKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *