Mistrzostwa Polski Seniorów przeniesione do Jakuszyc

W minionym sezonie druga część mistrzostw Polski została rozegrana w Jakuszycach.

Wszystkie drogi prowadzą do Jakuszyc. Najlepsi Polscy biegacze rywalizować będą 6-8 stycznia nie w Ptaszkowej, nie na Kubalonce, ale znów w Jakuszycach.

Dzięki takim urządzeniom, jak te produkcji Supersnow pojawiają się możliwości śnieżenia od morza aż do Tatr. I to się tyczy zarówno takich wydarzeń, jak wspomniany wcześniej Puchar Świata, ale także wykorzystywanie obiektów sportowo-rekreacyjnych zimą, gdy brakuje śniegu: tworzenie tras biegowych, budowanie i zaśnieżanie małych stoków, organizowanie eventów – mówił Apoloniusz Tajner na początku grudnia w niecodziennym wywiadzie, przeprowadzonym przez przedstawiciela Supersnow, a opublikowanym na stronie PZN.
Niestety, pierwszych sprawdzianów „super śniegu” nie można zaliczyć do udanych. Inauguracyjne zawody w Ptaszkowej (trasy naśnieżano) odbyły się na krótkiej pętli, a pod koniec listopada w Wiśle część zawodników i trenerów miało zastrzeżenia do jakości przygotowania skoczni (naśnieżał ją Supersnow). W Ptaszkowej zaplanowanych na 6-8 stycznia Mistrzostw Polski Seniorów nie będzie, bo nie ma ku temu warunków, dlatego impreza została przeniesiona tam, gdzie ze śniegiem zwykle nie ma problemów – czyli do Jakuszyc.

W pierwszy weekend stycznia na Polanie Jakuszyckiej odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Początkowo rywalizacja w krajowym czempionacie miała zostać rozegrana na trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, jednak ze względu na warunki atmosferyczne, organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów do Jakuszyc.

Komunikat w tej sprawie pojawił się dziś. Pierwszego dnia zawodnicy pobiegną w sprincie techniką klasyczną, drugiego – na dystansach stylem dowolnym (10 km kobiet i 15 km mężczyzn), a trzeciego odbędą się team sprinty mix (techniką klasyczną).

„W ramach Mistrzostw Polski w dniach 6-7 stycznia 2018 roku rozegrane zostaną zawody zgłoszone do kalendarza FIS. Natomiast w dniach 6-8 stycznia 2018 roku odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich” – podano.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *