Mistrz olimpijski znalazł sparingpartnera

Przez 4 sezony sparingpartnerem Liegkowa był Ilja Czernousow.

Przez 4 sezony sparingpartnerem Liegkowa był Ilja Czernousow.

Aleksander Liegkow po nieudanym poolimpijskim sezonie do nowego będzie szykował formę w towarzystwie Siergieja Turyszewa.

Justyna Kowalczyk ma Macieja Kreczmera, Maksim Wylegzanin – Leonida Winogradowa, a Aleksandra Liegkowa do cięższej pracy motywować ma 29-letni Siergiej Turyszew, którego najlepszym wynikiem w Pucharze Świata było 8. miejsce w skiathlonie w 2015 r. w tradycyjnie słabiej obsadzonych zawodach w Rybińsku.

Liegkow, który 7 maja świętował 32. urodziny, wierzy jednak, że narciarz pochodzący z tej samej części Rosji (Chanty Mansja) pomoże mu w powrocie na szczyt, na który wspiął się na igrzyskach w Soczi, gdzie zdobył złoto w biegu na 50 km, a z którego boleśnie spadł w minionym sezonie. Liegkow w październiku odłączył się od grupy szwajcarskiego trenera Reto Burgemeistera, z którym pracował 4 lata i trenował najpierw indywidualnie, a później z grupą sprinterską rosyjskiej kadry. Formalnie będzie w niej także teraz, będzie jeździł z nią na obozy przygotowawcze, ale większość treningów będzie miał oddzielnie.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *