Miroslav Petrasek nie jest już trenerem kadry narciarskiej

PZN_LOGO_120Miroslav Patrasek nie jest już trenerem kadry w biegach narciarskich. Zastąpią go Janusz Krężelok i Wiesław Cempa.

Wraca stare – także można podsumować mimo wszystko nieoczekiwaną decyzję władz Polskiego Związku Narciarskiego. Jak donosi Polska Agencja Prasowa, Czech Miroslav Petrasek, po zaledwie roku pracy z kadrą A w biegach narciarskich, został zwolniony. Kontrakt z nim obowiązywał do sezonu 2017/2018.

Petraska zastąpią Janusz Krężelok i Wiesław Cempa. Ten pierwszy był trenerem kadry A przed Czechem. Na Krężeloka w pewnym momencie otwarcie narzekali jego podopieczni, przede wszystkim Sebastian Gazurek (w minionym sezonie zakończył karierę). Na Petraska równie otwarcie narzekał z kolei niedawno Maciej Staręga, a na Cempę, który też prowadził kadrę, tyle że przed Krężelokiem, narzekała Paulina Maciuszek (niedawno urodziła syna). Personalnych niesnasek więc nie brakowało i ciekawe, jak się to ułoży. Na razie składy kadr nie zostały ogłoszone.

Apoloniusz Tajner, prezes PZN, cytowany przez PAP nie ukrywa, że o roszadach zdecydowały względy ekonomiczne – Petraskowi płacono ponoć tyle, ile liczą sobie trenerzy z wysokiej półki, a – jak podkreśla Tajner – w kadrze jest tylko jeden zawodnik na wysokim poziomie, czyli Maciej Staręga. Jemu stworzone mają być możliwości indywidualnych konsultacji z trenerami skandynawskimi (takowe już miał z Magnarem Dalenem).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *