Minimaraton nartorolkowy: wyniki

nartorolkiW niedzielę na trasie z Niemojowa do Spalonej rywalizowano na nartorolkach na dystansie 21 km. 

Po sobotnim podbiegu na Zieleniec zawodnikom przyszło się zmierzyć z liczącą niemal 21 km urozmaiconą trasą z Niemojowa do Spalonej. Nie brakowało podbiegów, nie brakowało też szybkich zjazdów i zakrętów, a zanim przyszedł czas na deser w schronisku Jagodna trzeba było jeszcze zaliczyć dość wyczerpującą wspinaczkę na ostatnich kilometrach. Organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić bieg przy normalnym ruchu aut, ale ten był niewielki, w dodatku wolontariusze uprzedzali kierowców przed zbytnim szarżowaniem i uczulali na mogących nadjechać z naprzeciwka nartorolkarzy.

Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę najpierw do biegu ruszyli „łyżwiarze”, gdzie dość szybko ukształtowała się czołówka z dwójką na czele – Radkiem Sretrem i Piotrem Skowronem. Ten ostatni – jak przyznał – długo „wiózł” się za Czechem, a atak przypuścił w końcówce, co zaowocowało drugim w weekend zwycięstwem (Skowron wygrał też uphill w sobotę, tyle że „klasykiem”).

Trzecie miejsce, ale już z wyraźną stratą, zajął Tomasz Krawczyk z MULKS Oscar Tomaszów Lubelski, jeden z pięciu młodych reprezentantów tego klubu, wyposażony jednak w najszybsze kółka. Jego koledzy biegli na wolniejszych, co zrobiło różnicę.

W biegu mężczyzn techniką klasyczną w pierwszej części dystansu prowadził Jacek Mederski z Teamu nabiegowkach.pl, ale dogonił go młodszy z braci Skowronów – Michał. Jego przewaga na mecie wyniosła trzy sekundy. Trzecie miejsce zajęli ex-aequo Czesi – Rostislav Urban i Martin Valigura.

Wśród pań obsada nie była zbyt liczna – w biegu techniką dowolną wygrała Anna Bezulska z Gorzowa Wlkp., przed Renatą Sujak z Dusznik i Joanną Bronisz, zawodniczką UKS Rawa Siedlce.

Bieg techniką klasyczną wygrała Katarzyna Witek (TN Biegówki Wesoła/Team nabiegowkach.pl) przed Natalią Grzebisz i Aleksandrą Ciepielę z MKS Karkonosze.

Bieg na tzw. pompowanych kołach wygrał Sylwester Tomaszewicz (Team nabiegowkach.pl).

Załączone wyniki nie są wynikami oficjalnym

minimaraton Niemojów Spalona wynikii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *