Minimaraton nartorolkowy: wyniki

nartorolkiW niedzielę na trasie z Niemojowa do Spalonej rywalizowano na nartorolkach na dystansie 21 km. 

Po sobotnim podbiegu na Zieleniec zawodnikom przyszło się zmierzyć z liczącą niemal 21 km urozmaiconą trasą z Niemojowa do Spalonej. Nie brakowało podbiegów, nie brakowało też szybkich zjazdów i zakrętów, a zanim przyszedł czas na deser w schronisku Jagodna trzeba było jeszcze zaliczyć dość wyczerpującą wspinaczkę na ostatnich kilometrach. Organizatorzy zdecydowali się przeprowadzić bieg przy normalnym ruchu aut, ale ten był niewielki, w dodatku wolontariusze uprzedzali kierowców przed zbytnim szarżowaniem i uczulali na mogących nadjechać z naprzeciwka nartorolkarzy.

Podobnie jak w sobotę, tak i w niedzielę najpierw do biegu ruszyli „łyżwiarze”, gdzie dość szybko ukształtowała się czołówka z dwójką na czele – Radkiem Sretrem i Piotrem Skowronem. Ten ostatni – jak przyznał – długo „wiózł” się za Czechem, a atak przypuścił w końcówce, co zaowocowało drugim w weekend zwycięstwem (Skowron wygrał też uphill w sobotę, tyle że „klasykiem”).

Trzecie miejsce, ale już z wyraźną stratą, zajął Tomasz Krawczyk z MULKS Oscar Tomaszów Lubelski, jeden z pięciu młodych reprezentantów tego klubu, wyposażony jednak w najszybsze kółka. Jego koledzy biegli na wolniejszych, co zrobiło różnicę.

W biegu mężczyzn techniką klasyczną w pierwszej części dystansu prowadził Jacek Mederski z Teamu nabiegowkach.pl, ale dogonił go młodszy z braci Skowronów – Michał. Jego przewaga na mecie wyniosła trzy sekundy. Trzecie miejsce zajęli ex-aequo Czesi – Rostislav Urban i Martin Valigura.

Wśród pań obsada nie była zbyt liczna – w biegu techniką dowolną wygrała Anna Bezulska z Gorzowa Wlkp., przed Renatą Sujak z Dusznik i Joanną Bronisz, zawodniczką UKS Rawa Siedlce.

Bieg techniką klasyczną wygrała Katarzyna Witek (TN Biegówki Wesoła/Team nabiegowkach.pl) przed Natalią Grzebisz i Aleksandrą Ciepielę z MKS Karkonosze.

Bieg na tzw. pompowanych kołach wygrał Sylwester Tomaszewicz (Team nabiegowkach.pl).

Załączone wyniki nie są wynikami oficjalnym

minimaraton Niemojów Spalona wynikii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *