Marwe Cup na Kubalonce i w Jaworzynce: wyniki

Fot: PZN

W weekend w Beskidach rywalizowano w Pucharze Polski w biegach na nartorolkach.

Zawody miały dość nietypowy format, bo w sobotę zawodnicy startowali w crossie (kategorie od juniora młd. do seniora – 6 km, kobiety – 4 km, młodzik/młodziczka – 2 km), a różnice czasowe były podstawą rozstawienia do nidzielnego biegu pościgowego pod górę.

W crossie wśród mężczyzn w kategorii open najszybszy był Robert Bugara (UKS Regle Kościelisko), który zanotował czas 21:22.27. O sekundę wolniejszy był Piotr Jarecki (KS Speed Jsło), a o 7 sekund – Błażej Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka).

Wśród kobiet zwyciężyła Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś) z czasem 15:42.63. Niespełna 16 sekund wolniej pobiegła jej klubowa koleżanka Kamila Idziniak, a trzecie miejsce zajęła Kinga Mareczek (MKS Karkonosze). Jej strat była już jednak spora (+1:11)

WYNIKI>>

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

SENIOR/KA: Adrian Cheba/Anna Bielecka

JUNIOR/KA: Robert Bugara/Kinga Mareczek

JUNIOR/KA MŁODSZY/A: Błażej Haratyk/Zuzanna Fujak

MŁODZIK/MŁODZICZKA: Jonasz Haratyk/Kinga Gazurek

WYNIKI>>

W biegu na nartorolkach (5 km F) w Jaworzynce OPEN najlepszy czas zanotoawł Łukasz Gazurek (czwarty w crossie), który dzięki temu awansował na pierwsze miejsce po dwóch konkurencjach. Drugi w ogólnej klasyfikacji był Robert Bugara (+11), trzeci – Piotr Jarecki.

Wśród kobiet najlepczy czas na nartorolkach osiągnęła Martyna Michałek, ale nie pozwoliło to jej wspiąć się na podium. Minimalnie wolniejsza od Michałek była Fujak, która pewnie wygrała ten swoisty „duathlon”. Druga w ogólnej klasyfikacji była Kamila Idziniak, trzecia – Anna Probosz, a Kinga Mareczek z trzeciego miejsca po crossie spadła na piątą lokatę.

WYNIKI>>

W poszczególnych kategoriach w samym biegu na nartorolkach triumfowali:

SENIOR/KA: Adrian Cheba/Anna Bielecka

JUNIOR/KA: Łukasz Gazurek/Zofia Dusińska

JUNIOR/KA Mł.: Dawid Pilch/Martyna Michałek

MŁODZIK/MŁODZICZKA: Jonasz Haratyk/Klaudia Radomyska

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *