Marcus Hellner przesiada się na inny sprzęt

hellner falunSzwedzki mistrz olimpijski zamienia produkty Salomona na Alpinę i Rotefellę.

Rok temu, kiedy wybrani zawodnicy testowali nowe, wykonane niemal w całości z włókna węglowego buty Salomona, mówiło się o rewolucji, a norweskie media dopatrywały się w nich przewagi technologicznej, do której ich faworyt Petter Northug nie miał dostępu ze względu na wiążący go do 2014 r. kontrakt z Alpiną. Jednym z tych, którzy biegali w nowince Salomona, był Szwed Marcus Hellner. Miniony sezon był dla niego jednak niezbyt udany i to skłoniło go do zmian.

Złoty medalista w biegu łączonym na 30 km z Vancouver „przesiadł” się na wiązania Rotefella i buty słoweńskiego producenta Alpina.

– To poważna decyzja u progu olimpijskiego sezonu, ale jest dokładnie przemyślana – powiedział Marcus Hellner.

Tego samego zestawu używa, oprócz Pettera Northuga, m.in. Johan Olsson, kolega Hellnera z kadry, złoty medalista na dystansie 50 km na MŚ w Val di Fiemme.

– Potrzebowałem zmian i na razie jestem z nich zadowolony. Tuż po zakończeniu ubiegłego sezonu testowałem Alpinę i miałem pozytywne odczucia. Np. w butach do klasyka stopa trzyma się lepiej i nie muszą używać tak dużo siły – mówi Hellner, który techniką klasyczną biega zdecydowanie słabiej niż „łyżwą”.

Szwed, wraz z resztą członków kadry, trenuje obecnie we włoskiej Val Senales.
Nowe buty od Alpiny można obejrzeć tutaj>>

1 komentarz do “Marcus Hellner przesiada się na inny sprzęt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *