Magdalena Neuner kończy karierę!

photo-search.info

Niemiecka multimedalistka przecięła spekulacje i na swojej stronie internetowej potwierdziła, że będzie to jej ostatni sezon w sportowej karierze.

Już po weekendzie informację o tym, że Neuner ma ogłosić koniec kariery, przekazał trener niemieckiej kadry Uwe Muessigang rosyjskiemu kanałowi telewizyjnemu Rossija2.

Dziś rewelacje potwierdziła sama Magdalena Neuner na swojej stronie internetowej.

– Sprawa jest już jasna i jestem szczęśliwa, że podjęła decyzję, o której długo myślałam. Wiem, że wielu kibiców czuje się zawiedzionych, ale dla mnie to czas, by zacząć coś innego – napisała Magdalena Neuner.

Chcę żyć normalnie, odpocząć i robić rzeczy, na które nie mogę sobie pozwolić jako profesjonalny sportowiec. Jestem otwarta na propozycje i chcę odkryć wiele nowych rzeczy. Myślę też o tym, by założyć rodzinę, ale rozważam też przekazanie moich doświadczeń biathlonowych młodym sportowcom – dodała Neuner.

Według kanału Rossija2, decyzja już zapadła i na specjalnej konferencji prasowej po zaplanowanych na najbliższy weekend zawodach w Hochfilzen, Niemka ogłosi, że będzie to jej ostatni sezon na biatlhonowych trasach.

25-letnia Neuner wielokrotnie powtarzała, że w biathlonie osiągnęła już bardzo dużo, a życie nie kończy się na bieganiu z karabinem.

Neuner jest jedną z najbardziej utytułowanych biathlonistek w historii tej dyscypliny. W kolekcji ma dwa złote medale olimpijskie i 10 złotych medali mistrzostw świata. Dwukrotnie wygrywała klasyfikację generalną Pucharu Świata, a w tym sezonie zdążyła już zwyciężyć w sprincie w Oestersund.

Źródło: skisport.ru, bild.de

1 komentarz do “Magdalena Neuner kończy karierę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *