Lygna areną biegów w Mistrzostwach Świata Juniorów

Fot: Lygna Skisenter

Położona 50 minut od Oslo Lygna przyjmie młode biegaczki i biegaczy, którzy walczyć będą tam o medale Mistrzostw Świata Juniorów – poinformowal FIS.

Decyzja zostałą podjęta w piątek, 5 listopada, przez Radę Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Przypomnijmy, że pierwotnie – w 2020 r. – zawody miały się odbyć w Wiśle, ale wtedy całą imprezę (nie tylko biegi) przeniesiono do Lahti. W 2021 r. imprezę miało zorganizować Zakopane, ale przeniesiono ją na 2022 r. PZN we wrześniu poinformował jednak FIS, że ze względu na budowę zadaszenia toru na obiektach COS pod Tatrami przeprowadzenie konkurencji biegowych nie będzie możliwe.

Mistrzostwa w Zakopanem miały się odbyć w terminie 28.02-6.03. Na razie nie ma potwierdzenia, że w Lygnie zawody odbędą się w tych samych dniach. Oprócz juniorów na trasach rywalizować będą też zawodnicy w kategorii U-23.

W planie są biegu juniorów na 5/10 km Cl, sprinty łyżwą, sztafety oraz bigu na 15/30 km łyżwą. Młodzieżowcy mają startować w biegach na 10/15 km Cl, sprintach łyżwą oraz sztafecie mieszanej.

W Norwegii Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym po raz ostatni odbyły się w 2004 r. w Strynie. Wówczas wśród startujących byli m.in. Dario Cologna i Petter Northug.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *