Lukas Bauer podpisał kontrakt z Team Coop

Powoli schodzący z narciarskiego szczytu Czech Lukas Bauer, dwukrotny zwycięzca Tour de Ski, podpisał kontrakt z zawodową grupą narciarską Team Coop.

35-letni zawodnik z Boziego Daru to najnowszy transfer do ekipy długodystansowców, która przez kilka poprzednich sezonów  startowała pod szyldem Team Exspirit. Nowy sponsor, norweska sieć marketów Coop, zdecydował się wejść w sponsoring jednego z najlepszych teamów narciarskich, bo chce być identyfikowany ze sportowym trybem życia i zdrowym odżywianiem się. Marka będzie obecna w przekazach medialnych z najważniejszych na świecie biegów masowych, w tym szwedzkiego Biegu Wazów i norweskiego Birkebainerrennet. Priorytetem będą te z budującego prestiż cyklu Ski Classics, bo ich przebieg transmituje telewizja.

W Team Coop oprócz Bauera są Szwed Oskar Svaerd, trzykrotny triumfator Biegu Wazów, jego rodaczka Jenny Hansson, zwyciężczyni Ski Classics w 2012 r., Szwajcarka Seraina Boner (wygrała Ski Classics w 2011 r.), Szwed Jimmie Johnson, który przebojem wdarł się do czołówki długodystansowców w minionym sezonie, Włoch Nicola Morandini, Norwegowie Morten Eide Pedersen, Roger Aa Djupvik i Espen Harald Bjerke. Czech jest w tym gronie zdecydowanie najbardziej utytułowany. Ma trzy medale olimpijskie (srebro z biegu na 15 km klasykiem z Turynu, brąz na dystansie 15 km łyżwą z Vancouver oraz taki sam krążek w sztafecie), srebro w MŚ w Libercu w 2009 r. (15 km klasykiem), dwie wygrane w Tour de Ski (2008 i 2010), a także Puchar Świata w sezonie 2007/2008. W ostatnich dwóch sezonach m.in. z powodu kontuzji nie wiodło mu się już tak dobrze, a jedyny triumf w pucharowych zawodach to najlepszy wynik we wspinaczce na Alpe Cermis w 2011 r.

Bauer w wywiadzie dla portalu Ski-Nordique.net nie wykluczył startu w najbliższym sezonie w Jizerskiej Padesatce i Marcialondze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *