Krótsze trasy Biegu Piastów, 30-tka łyżwą odwołana!

35-bieg-piastowZłe wieści dla narciarzy: trasy biegów techniką klasyczną w Biegu Piastów będą krótsze, ścigania łyżwą nie będzie.

Niespodzianki nie będzie, bo i być nie może. Śniegu w Jakuszycach niewiele, a przygotowane obecnie trasy i tak w sporej części są w takim stanie, który stawia pod znakiem zapytania przeprowadzenie tam zawodów.

Pewne jest jedno: w niedzielę 2 marca nie będzie biegu na 30 km techniką dowolną, a ci, którzy się na niego zapisali, albo mogą wystartować na dystansie techniką klasyczną, albo przenieść opłatę na kolejny rok.

Wciąż nie wiadomo, jakie będą dystanse biegów „klasykiem” – najprawdopodobniej, jak podają organizatorzy, trasy będą o jedną trzecią krótsza. Ostateczna decyzja ma zapaść około 23 lutego.

– Wszystkim zgłoszonym (15 km CT, 26 km CT, 50 km CT) chcemy zaproponować możliwość startu na skróconym dystansie lub przeniesienie opłaty startowej na przyszłoroczny 39. Bieg Piastów.
W przypadku wybrania opcji przeniesienia opłaty startowej prosimy o przesłanie tej informacji na adres mailowy: zawodnicy@bieg-piastow.pl do 13 lutego do godz. 8:00 – podano na stronie Biegu Piastów.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *