Król nart nie przyjedzie do Jakuszyc?!

Estońska gazeta „Postimees” donosi, że Petter Northug wystartuje 19 lutego w Tartu Maraton. Oznacza to, że Norweg nie przyjedzie na zawody Pucharu Świata do Jakuszyc.

Po porażce, jaką dla „Króla nart” było dopiero trzecie miejsce w Tour de Ski, Northug zdecydował, że priorytetem na resztę sezonu będzie Bieg Wazów, a nie Puchar Świata. Bo choć strata do Dario Cologni w klasyfikacji generalnej pucharu wynosi niespełna 100 pkt., to Norweg przyznaje, że będzie mu trudno wygrać rywalizację ze znakomitym Szwajcarem.

Northug już przed sezonem zapowiadał, że wystartuje w Biegu Wazów, a w ramach przygotowań weźmie udział także w innych biegach długodystansowych. Pewny jest udział we włoskiej Marcialondze (70 km klasykiem, bieg odbędzie się w ostatni weekend stycznia), wątpliwy stał się natomiast udział w niemieckim Koenig Ludwig Lauf (50 km klasykiem, pierwszy weekend lutego), choć nazwisko Northuga widnieje na liście startowej. Zamiast pobiec w Niemczech, wielokrotny mistrz olimpijski wystartuje raczej w Estonii, w Tartu Maratonie (63 km klasykiem). Bieg ten odbędzie się w trzeci weekend lutego, a więc wtedy, kiedy zaplanowano pucharowe zawody w Jakuszycach. Niewykluczone, że nieobecność Northuga spowoduje, że ze startu zrezygnują też jego najwięksi rywale – Cologna czy Marcus Hellner.

1 komentarz do “Król nart nie przyjedzie do Jakuszyc?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *