Król maratonów wraca na trasy

Petter Eliasen po roku przerwy znów będzie rywalizować w cyklu Visma Ski Classics.

32-latek karierę przerwał wraz z końcem sezonu 2016/2017, który zakończył zwycięstwem w finale cyklu – biegu z Yllas do Levi. Rozpadł się jego team (Leaseplan), a Norweg, mieszkający na dalekiej północy Norwegii, w regionie Finnmark, miał się skupić na pracy fizjoterapeuty. Długo nie wytrzymał, a o jego powrocie na trasy zaczęto plotkować już kilka tygodni temu. Teraz stało się już jasne, że dołączy do Teamu BN Bank.

-To jak podpisanie kontraktu z Messim – powiedział Sigurd Granmark, szef drużyny, której członkami są Øystein „Pølsa” Pettersen, Simen Østensen i Morten Eide Pedersen.

Eliassen trenował już od maja, a minionej zimy, choć nie ścigał się na serio, to wziął udział w kilku lokalnych biegach. W światku długodystansowym można go śmiało nazywać królem maratonów, bo dwukrotnie zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu Ski Classics. W sezonie 2014/2015 na najwyższym stopniu podium stał czterokrotnie (wygrał m.in. Bieg Wazów), rok później – trzykrotnie, a w ostatnim swoim sezonie wygrał po samotnej ucieczce Reistadlopet oraz bieg z Yllas do Levi.

-Celem jest powrót na ten sam poziom, na którym byłem – zapowiada Eliassen.

Cykl Visma Ski Classics rozpocznie się 30 listopada zawodami drużynowymi. Pierwszy indywidualny start to Sgambeda w Livigno (30 km techniką klasyczną).

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *