Kowalczyk z „jedynką” w biegu łączonym

baner val di fiemmeW sobotnim biegu łączonym na 15 km wystartuje 76 zawodniczek. Justyna Kowalczyk założy plastron z numerem 1.

Zawodniczki rywalizować będą od godz. 11.45. Dystans to 15 km, podzielony na pół na technikę klasyczną i dowolną. Faworytki do złota są trzy: Kowalczyk, Marit Bjoergen i Therese Johaug. Do rywalizacji o podium (ale raczej niższe szczeble) włączyć się może Finka Anne Kylloenen i Szwedka Charlotte Kalla.

Na liście startowej jest 76 nazwisk, w tym 4 z Polski – oprócz Kowalczyk także Kornelia Kubińska, Agnieszka Szymańczak i Paulina Maciuszek.

W biegu mężczyzn na 15+15 km naszych reprezentantów nie zobaczymy. Grupa tych, którzy mogą sięgnąć po medale, jest znacznie większa niż wśród pań – cała pierwsza dziesiątka z listy startowej może się pokusić o wygraną, a niespodzianki tradycyjnie mogą sprawić tacy zawodnicy, jak Włoch Giorgio Di Centa czy Kanadyjczyk Alex Harvey.

Bieg mężczyzn od 13.45.

Tytułów sprzed dwóch lat bronią Bjoergen i Northug, a na podium stanęli w Oslo także Kowalczyk i Johaug oraz Rosjanie Maksim Wylegżanin i Ilja Czernousow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *