Kowalczyk rywalizowała z Jaśkowiec

Kowalczyk w NZZawody w Nowej Zelandii miały rangę FIS, ale obsadę słabszą nawet niż mistrzostwa Polski.

Nagłówki: „Kowalczyk i Kreczmer wygrywają w Nowej Zelandii” są jak najbardziej zgodne z prawdą, ale dopiero lista wyników daje pełny obraz tego, jak wyglądała rywalizacja w pierwszych w tym sezonie zawodach narciarskich, rozegranych w Snow Farm.

W sobotnim biegu pań na 10 km techniką klasyczną wystartowały… trzy zawodniczki: Kowalczyk, Jaśkowiec i 18-letnia reprezentantka gospodarzy Alecia Phillips, której pokonanie dystansu zajęło prawie godzinę (naszej mistrzyni nieco ponad 33 minuty). Do niedzielnego biegu na 5 km „łyżwą” przystąpiła jeszcze jedna biegaczka – Kanadyjka Brittany Hudak, której strata do Kowalczyk wyniosła 4 minuty.

W biegach panów Maciej Kreczmer zaciekle rywalizował z kanadyjskim paraolimpijczykiem Brianem McKeeverem, który jest na tyle niezłym biegaczem, że zakwalifikował się do olimpijskiej kadry na igrzyska w Vancouver w 2010 r.. Na starcie stanął też jednak np. Andrew Pohl, dyrektor operacyjny ośrodka Snow Farm. W obu biegach rywalizację ukończyło po pięciu zawodników.

Liczniejszej obsady można się spodziewać w ten weekend w biegu maratońskim Merino Muster – na pewno Kreczmer będzie miał lepszego sparingpartnera w osobie Noah Hoffmana, reprezentanta USA (ale nie kadry A), który właśnie przyleciał do Nowej Zelandii, a swoimi obserwacjami na bieżąco dzieli się na blogu>>

1 komentarz do “Kowalczyk rywalizowała z Jaśkowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *