Korsgren i Wokujew wygrali bieg w Dobbiaco

Rosjanin Ermił Wokujew był najszybszy na trasie 38-kilometrowego biegu Visma Ski Classics w Toblach. Bieg pań wygrała Szwedka Lina Korsgren.

Ze względu na zagrożenie lawinowe bieg przeniesiono na niedzielny poranek, rozdzielono też start pań i panów (panie startowały jako pierwsze, panowie dopiero wtedy, gdy kobiety były już na mecie), a trasę zmieniono skrócono do 38 km.

W biegu kobiet zwyciężyła Szwedka Lina Korsgren, która o 21 sekund wyprzedziła Idę Dahl. Trzecia była Emilie Fleten. Zwyciężczyni La Diagoneli sprzed tygodnia – Jenny Larsson – finiszowała dopiero 11.

WYNIKI>>

W biegu panów stawka zacęła się rwać w połowie dystansu, a aktywny był szczególnie Rosjanin Ermił Wokujew, który wygrał jedyną premię górską na 18 km. Później zaatakował jeszcze raz, dzięki czemu prowadząca grupka zmniejszyła się z sześciu do czterech zawodników. Tempo jednak spadło i goniąca dwójka (Petter Eliassen i Stian Hoelgaard) dogonili czołówkę. Na nic to się jednak nie zdało, bo na Nordic Arenę w Toblach Wokujew wjechał jako pierwszy i prowadzenia nie oddał do końca.

To jego drugi triumf w Visma Ski Classics, po ubiegłorocznym zwycięstwie w La Venoście.

Drugie miejsce zajął Oskar Kardin (+0,3), a trzecie Emil Persson (+0,5).

WYNIKI>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *