Koniec sezonu pod znakiem krajowych mistrzostw

Zobacz, kto mógł się cieszyć z medali w Finlandii, Szwecji i Norwegii.

  • W Kontiolahti Finowie ścigali się na dystansach 50 i 30 km techniką dowolną. Wśród mężczyzn triumofwał Ville Nousiainen, drugi był Matti Hakala, trzeci Jussi Simula. Wśród pań najszybsza była Kertti Niskanen, drugie miejsce podium zajęła Riita-Liisa Roponen, a trzecia Kirsta Lehtenmaki.

 

  • W szwedzkim Boden mistrzostwo tego kraju w biegu na 50 km zdobył weteran Anders Soedergen (to jego 17 tytuł w karierze), który o prawie 3 minuty wyprzedził Martina Johanssona i Daniela Richardsona. Wśród pań trzynasty już w karierze tytuł mistrzowski zdobyła Charlotte Kalla, która aż o ponad 4 minuty wyprzedziła Joennie Oebere i Mię Eriksson. Panie ścigały się na 30 km.

 

  • W Norwegii pod nieobecność Pettera Northuga, Marit Bjoergen i Therese Johaug walkę o medale na najdłuższych dystansach technika klasyczną rozegrali inni . Wśród mężczyzn bezapelacyjnie najszybszy był Martin Johnsrud Sundby, który o dwie minuty wyprzedził Simena Oestensena i o prawie trzy minuty Hansa Christera Holunda, który na metę wjechał równo ze specjalistą od sprintów Oysteinem Pettersenem (mieli ten sam czas, ale sędziowie medal przyznali Holundowi). W rywalizacji pań tytuł mistrzowski przypadł Astrid Jacobsen. Srebro zdobyła Heidi Weng, brąz Silje Oyre Slind.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *