Koniec sezonu dla Pettera Northuga

Norweg nie jest gotowy do startu w finałowych zawodach w Sztokholmie i Falun.

Oficjalnie powodem są problemy żołądkowe, które pojawiły się u Northuga już kilka tygodni temu w czasie przygotowań do Biegu Wazów. Norweg trenował wówczas we Włoszech, ale przerwał obóz i wrócił do ojczyzny. Zrezygnował ze startu w Biegu Wazów, a później odpuścił także 50-tkę w Oslo-Holmenkollen. Teraz jest już przesądzone, że nie weźmie też udziału w kończących sezon zawodach w Szwecji.

– Petter nie trenował z takimi obciążeniami, by był gotowy do startu – powiedział Utte Olseth, rzecznik Northuga.

Norweg już po raz drugi w ostatnich dwóch sezonach zmaga się z dość tajemniczymi problemami zdrowotnymi. Przed startem sezonu 2010/2011 głośno było o jego przetrenowaniu, co skończyło się odpuszczeniem kilku pierwszych zawodów.

Taki rozwój wypadków raczej niewiele zmieni w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kryształową Kulę ma już zapewnioną Szwajcar Dario Cologna, który zgromadził 1900 pkt. Drugi jest Kanadyjczyk Devon Kershaw (1214 pkt.), a trzeci Northug (1199 pkt.). Czwarty i piąty w zestawieniu Rosjanin Aleksander Liegkow i Szwed Marcus Hellner tracą do Northuga – odpowiednio – 245 i 264 pkt. Do zdobycia w Sztokholmie i Falun jest maksymalnie 350 „oczek”.

Ze startu w Sztokholmie i Falun z powodów zdrowotnych zrezygnowali także Szwed Johan Olsson i Fin Sami Jauhojaervi.

1 komentarz do “Koniec sezonu dla Pettera Northuga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *